مقایسه کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس و کول ولت اس

نوشته شده در تاریخ1399-12-13 توسط 7582
دوست داشتن25

مطابق با تصویب نهایی شرکت لجر در سال 2019 در رابطه با استفاده از تکنولوژی بلوتوث در کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس، این کمپانی ثابت کرد که نیاز صاحبان ارزهای دیجیتال و همچنین طبقه بندی حافظه های سرد یا همان (cold storage) هر دو در حال تحول هستند.

هم اکنون کیف پول سخت افزاری لجر در حال رقابتی مستقیم و رو در رو با اولین کیف پول سخت افزاری بلوتوثی دنیا یعنی کول ولت اس (CoolWallet S) است. اما سوال این است که کدام یک بر دیگری برتری دارد کول ولت یا لجر ؟

می توان گفت که تقریبا تمام جهان بر این موضوع واقف هستند، که کیف پول سخت افزاری به عنوان مطمئن ترین گزینه برای حفاظت از ارزهای دیجیتال است. اما چه ویژگی و قابلیت هایی را باید برای این محصولات در نظر گرفت؟

کیف پول های سخت افزاری بلوتوث دار بهترین ویژگی های ممکن را برای دارندگان ارزهای دیجیتال فراهم می کنند. در این مقاله، سعی بر آن شده تا دو کیف پول سخت افزاری کول ولت اس و لجر نانو ایکس را با یکدیگر مقایسه کنیم. از ویژگی های بارز این محصولات می توان به امکان دسترسی بیشتر به دارایی های رمزنگاری شده ی شما در هر مکان و هر زمان اشاره کرد.

در حال حاضر برای ما، تنها دو گزینه برای انتخاب «کیف پول سخت افزاری» بلوتوث دار وجود دارد: کول ولت اس (CoolWallet S) و لجر نانو ایکس (Ledger Nano X)

بررسی صورت گرفته بین این دو محصول در این مقاله کاملا بی طرفانه است. و در نهایت انتخاب کیف پول سخت افزاری مناسب با توجه به نیازهای شماست.

کمپانی CoolBitx را می توان پیشگام در استفاده از تکنولوژی بلوتوث برای کیف پول های سخت افزاری دانست. این تکنولوژی در ساخت اولین کیف پول سخت افزاری بلوتوثی به نام کول ولت (CoolWallet) در سال 2015 نمایان گردید. در سال 2018، نسل دوم کول ولت اس (CoolWallet S) ) که توسط متخصصان امنیتی شرکت FinTech ساخته شد، در صدر نشینی بازار قرار گرفت، اما دیری نپایید که با به روی کار آمدن لجر نانو ایکس (Ledger Nano X) رقابت در میان این دو محصول افزایش گرفت. 

در این مقاله سعی کرده ایم از تمام جنبه های ممکن این دو محصول پرطرفدار بازار ارزهای دیجیتال را باهم مقایسه کنیم.

کیف پول سخت افزاری کول ولت اس یا لجر نانو ایکس

1. تاریخچه تاسیس کمپانی لجر (Ledger) و کول بیت ایکس (CoolBitX)

می توان هر دو کمپانی را از پیشگامان سازنده در زمینه کیف پول های سخت افزاری دانست که در سال 2014 شروع به کار کرده اند. هک و دزدی مخربی که توسط Mt.Gox صورت گرفت سبب شد تا این دو کمپانی با ددقت بیشتری نسبت به وجود اقدامات امنیتی لازم در صنعت رمزنگاری به منظور حفاظت از ارزهای دیجیتال کاربران نگاه کنند.

تفاوت عمده بین محصولات لجر و کول ولت در چیست؟

در درجه اول، شرکت لجر با ساخت کیف پول های سخت افزاری با قابلیت اتصال به کابل USB در صدد برآورده کردن نیاز کاربران کامپیوتری برآمد. در این حالت نیاز به دستگاه ثالثی وجود دارد که به عنوان مودم بتوان برای اتصال به اینترنت از آن استفاده نمود که به این نوع اتصال (tethered connection) گفته می شود. این محصولات تا قبل از سال 2019 پیش از به بازار آمدن لجر نانو ایکس (Nano X) استفاده می شدند. از طرف دیگر، کمپانی کول بیت ایکس از همان ابتدا تمرکزش را بر روی تعبیه حافظه های سرد یکپارچه در تلفن همراه معطوف کرد و به این صورت اولین کیف پول سخت افزاری بلوتوث دار جهان در سال 2015 توسط این شرکت ساخته و روانه بازار گردید.

لجر در دسامبر سال 2014 از اولین کیف پول لجر نانو پرده برداری کرد.این کیف پول در واقع یک کیف پول سخت افزاری بیت کوین بود که ساختاری شبیه فرم ساده USB داشت. در این محصول به منظور تایید اعتبار معاملات از  یک کارت هوشمند امنیتی بجای صفحه استفاده شده بود. با این نوع طراحی کمپانی لجر توانست قیمت محصول خود را به گونه ای مقرون به صرفه در قیمت 29.90 یورو ثابت نگه دارد. این محصول در مقایسه با Trezor Vault که تنها چند ماه پیش با قیمت 99 دلار به بازار عرضه گردیده بود، با استقبال خوبی مواجه شد.

در همین حال در تایوان، کمپانی کول بیت ایکس سخت کوشانه بر روی تولید کیف پول سخت افزاری موبایلی کار می کرد تا از این طریق بتواند کیف پول سخت افزاری را به واسطه تکنولوژی بلوتوث به صورت ایمن به موبایل متصل کند. تیم متخصصین متوجه شدند از آنجایی که کیف پول هایی که با رابط USB کار می کنند، نیازمند اتصال به رایانه می باشند، گزینه ی مناسبی برای تقاضای انبوه بازار نیستند. یک ماه پس از روانه شدن کیف پول نانو لجر، کول بیت ایکس به منظور جمع آوری بودجه و برقراری ارتباط با بازار، اولین کول ولت خود را در کمپین Indiegogo روانه بازار کرد.

آیا می دانستید که کمپانی لجر در اواخر سال 2015 کیف پول سخت افزاری که به شکل کارت بود تولید کرد که (Ledger Unplugged) نام داشت، این محصول در واقع یک کیف پول هوشمند با ساختاری شبیه کارت ویزیت بود که از طریق تکنولوژی (NFC) به تلفن همراه متصل می شد. این محصول با استقبال چندان زیادی مواجه نشد و در نهایت زنجیره تولیدش متوقف گردید.

با عرضه ی کول ولت اس در سال 2018 به بازار، این محصول توانست جانشین اولین کیف پول سخت افزاری بلوتوث دار دنیا یعنی CoolWallet که در سال 2015 تولید شده بود، شود. لجر نانو ایکس محصول خود را در ماه ژانویه 2019 معرفی کرد؛ اما به دلیل تاخیر در تولید، ارسال این محصول از ماه مه آغاز گردید.

2. قیمت لجر نانو ایکس در مقابل قیمت کول ولت اس

از لحاظ قیمت کول ولت اس قیمتی پایین تر از کیف پول لجر نانو ایکس دارد. علت گران تر بودن لجر نانو ایکس نسبت به لجر نانو اس (حدودا 69 دلار)، اضافه تر شدن ویژگی ها و تکنولوژی بلوتوث به لجر نانو ایکس می باشد.

3. مراحل نصب و راه اندازی

می توان گفت مراحل نصب و راه اندازی کول ولت اس ساده تر از کیف پول لجر نانو ایکس است. ولی به طور کلی مراحل نصب و راه اندازی پیچیده ای هر دو کیف پول ندارند.

بیشتر بخوانید: مراحل راه اندازی کول ولت اس و مراحل راه اندازی کیف پول لجر نانو ایکس

4. امنیت کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس در مقابل کول ولت اس

مقایسه این دو کیف پول سخت افزاری بلوتوث دار بسیار مشکل است. ولت فیزیکی لجر نانو ایکس کیف پولی دو منظوره به حساب می آید که هم از طریق اتصال به کامپیوتر و هم از طریق اتصال به گوشی همراه می تواند نیاز کاربران را فراهم نماید. از جهتی دیگر، کول ولت اس، کاملا بر ایجاد امن ترین و پایدارترین نوع اتصال بلوتوثی برای کیف پول های سخت افزاری متمرکز است. آن چه که در مورد این موضوع مهم و قابل توجه است این است که سازندگان هر دوکیف پول سخت افزاری از یک عنصر ایمن پیشرفته به همراه گواهی + CC EAL5 در ساخت محصولات خود استفاده کرده اند. در واقع، موارد به کار گرفته شده در این محصولات سبب محافظت همیشگی از کلید های خصوصی می شود و این اطمینان را می دهد که اطلاعات مهم قبل از به امضا رسیدن، تایید می شوند.

مساله ی امنیت را در این کیف پول ها می توان از جوانب زیر مورد بررسی قرار داد:

4.1 عنصر امنیتی

هر دو کیف پول سخت افزاری کول ولت اس و لجر نانو ایکس  از عنصر امنیتی + CC EAL5 استفاده می کنند که هدفش محافظت، نگه داری و پنهان نگه داشتن همیشگی کلید های خصوصی شما می باشد. کمپانی لجر، این عناصر ایمن را از کمپانی Company ST تامین می کند. این در حالی است که کول بیت ایکس، برای تامین عناصر ایمن محصولات خود از NXP که پرچمدار بازار جهانی درتامین قطعات ایمنی برای کیف پول های کارتی می باشد، کمک می گیرد.

4.2 تاییدهای فیزیکی و بیومتریک (انگشت نگاری)

برای انتقال وجه از طریق ولت فیزیکی لجر نانو ایکس یا کول ولت اس، اگر هکری قصد سرقت اطلاعات داشته باشد، نیازمند پین کد لجر لایو کاربر نانو ایکس می باشد این در حالی است که در کول ولت اس علاوه بر پین کد، اثرانگشت و دسترسی فیزیکی نیز نیاز می باشد. منظور از دسترسی فیزیکی فشار دادن دکمه بر روی کیف پول به منظور تایید تراکنش می باشد.

4.3 حفاظت و غیر قابل نفوذ بودن

طراحی کارت گونه ی کیف پول سخت افزاری کول ولت اس باعث شده تا این کارت نازک از طریق فناوری فشرده سازی، بسیار نازک و دست نخورده باقی بماند، همین امر، فضایی برای نصب و دستکاری در قطعات باقی نمی گذارد. 

کول ولت اس یک کیف پول سخت افزاری غیرقابل نفوذ است

حملات نفوذی در کیف پول های سخت افزاری USB شکلی همچون لجر و ترزور در سال گذشته، اعتبار کیف پول های سخت افزاری را زیر سوال برد. در سال 2018 کنفرانس Wallet.Fail، سه تن از کارشناسان امنیتی موفق شدند که در شرایط مختلف کنترل شده، به امنیت لجر نانو و ترزور نفوذ پیدا کنند. این تیم هک، از ترکیبی از حملات زنجیره ای و دستکاری مانند استخراج کلید های خصوصی، انتشار صدا و غیره استفاده کردند. با این وجود می توان گفت که این حملات هم چنان برای لجر یک تهدید جدی محسوب می شود. حتی اگر لجر اقدامات فزاینده ای را برای کمک به شناسایی دستگاه های هک شده و نفوذ یافته به کاربران ارائه دهد و یا تایید اصالت دستگاه در هنگام راه اندازی اولیه را انجام دهد.

امنیت کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس

مشکل دیگری که لجر با آن رو به رو می باشد کلاهبرداری یا فیشینگ می باشد. که همین مشکل می تواند تاثیر مستقیمی در محبوبیت این محصول داشته باشد. کاربران لجر لایو تنها در طی یک ماه اخیر قربانی جاسوسی دقیق و کلاهبرداری پشتیبانی تلفنی دروغین سرویس به مشتریان شده اند.

حملات فیشینگ کیف پول سخت افزاری لجر

اما با این وجود، لجر مستندات گسترده ای در مورد چگونگی و انجام آزمایشاتی مبنی بر اینکه آیا محصولات آنها دستکاری شده است برای کاربران ارائه داده. همچنین این شرکت دارای برنامه های مختلفی است که می تواند صحت دستگاه لجر شما را تعیین کند.

5. اتصال بلوتوثی

اتصال بلوتوثی رمزنگاری شده (end-to-end encrypted) این امکان را به کیف پول سخت افزاری شما می دهد تا از طریق اتصال به گوشی همراه خود؛ بدون افشاسازی کلید های خصوصی، تراکنشات مالی خود را انجام دهید.

کول بیت ایکس را می توان از پیشگامان اتصالات بلوتوثی دانست که در سال 2015 از این طریق اتصال کیف پول های سخت افزاری به گوشی های همراه را برقرار ساخت. به خوبی ثابت شده که کمپانی لجر در ابتدای ساخت محصولات خود، در رابطه با ایجاد یک ارتباط پایدار با برخی از گوشی های همراه و نسخه های نرم افزاری با مشکلاتی مواجه بود ولی با این وجود، به نظر می رسد که در آخرین به روز رسانی های صورت گرفته، کمپانی لجر سعی در برطرف کردن این مشکلات داشته است.

کول ولت اس قابلیت اتصال از طریق بلوتوث به گوشی همراه تا فاصله ی ده متری از یک دیگر را دارد.

قابلیت بلوتوث در کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس

6. راحتی استفاده کول ولت اس در مقابل لجر نانو ایکس

دستگاه های بلوتوث دار با حافظه های سرد (Cold Storage) به صورت بی سیم هستند، در نتیجه این دستگاه هاقابل حمل و هم چنین قابل استفاده در هرجا می باشند. زمانی که صحبت از راحتی و سهولت در استفاده می شود، نام کول ولت اس به میان می آید. چرا که این دستگاه قدرت مند و با دوام، تنها برای تلفن های همراه ساخته شده است.

6.1 قابلیت حمل

در حالی که لجر در نهایت با روانه کردن لجر نانو ایکس، سعی در از بین بردن اتصال سیمی کیف پول سخت افزاری خود با کامپیوتر داشت (که هم چنان رابط USB را حفظ کرد)، ولی می توان گفت که استفاده از لجر در همه جا امکان پذیر نیست و برای اتصال به کامپیوتر، محیط خانه قابل استفاده تر می باشد. در ضمن باید به این نکته توجه داشت که لجر ضد آب و انعطاف پذیر نمی باشد.

این در حالی است که کول ولت اس دقیقا شبیه کارت اعتباری بوده که حتی می توانید آن را داخل کیف پول فیزیکی خود و در کنار سایر کارت های بانکی خود قرار دهید. لجر نانو ایکس شبیه فلش مموری های USB شکل قابل حمل می باشد.

کیف پول سخت افزاری کول ولت اس

6.2 دوام و ماندگاری

به طور خلاصه می توان گفت کول ولت اس محصولی با قابلیت و قدرت باورنکردنی می باشد که متناسب با سبک زندگی شما می باشد.

خاصیت ضد آب کول ولت اس

کول ولت اس دارای ویژگی هایی چون ضد آب، انعطاف پذیری تا 15 درجه می باشد. هم چنین، صفحه نمایش این کیف پول، به گونه ای طراحی و ساخته شده که به راحتی خراش یا آسیبی به آن وارد نمی شود. هیچ گونه رابط USB برای این کیف پول در نظرگرفته نشده که این به معنی سایش و آسیب کمتر می باشد. از آن جایی که به طور معمول شما می توانید این محصول را در کیف پول واقعی خود نیز قرار دهید، یک لایه ی محافظتی دیگر نیز برای کول ولت ایجاد می شود.

با این که ما نمی توانیم در مورد ماندگاری و دوام لجر نانو ایکس اظهار نظری داشته باشیم، اما می توانیم بگوییم این محصول ضد آب نمی باشد و همین مورد برای کاربرانی که فعالیت روزانه و زندگی فعالی دارند، مشکلاتی را ایجاد می کند. لجر توصیه می کند که در صورت تماس محصول با هرگونه مایعات، باید قبل از استفاده مجدد از آن، دستگاه بلافاصله خاموش و به طور کامل خشک گردد.

7. ارزهای دیجیتال قابل پشتیبانی

پشتیبانی از ارزهای دیجیتال جایی است که نام کیف پول سخت افزاری لجر می درخشد. در واقع لجر نانو ایکس با قابلیت ذخیره بیش از 100 نرم افزار و پشتیبانی از بیش از 1100 نوع ارز دیجیتال تقریبا تمامی برنامه های عمده و اصلی را پشتیبانی می کند. اگرچه، بخش عمده ای از دارایی های پشتیبانی شده به نوعی توکن های ERC20 هستند که کول ولت اس و هم چنین سایر کیف پول ها نیز قابلیت پشتیبانی از آن را دارند. علاوه بر این، توکن های ERC20 برای پشتیبانی در کیف پول سخت افزاری لجر نیازمند استفاده از یک برنامه ی جانبی دیگری به اسم (MyEtherWallet) هستند.

ارزهای قابل پشتیبانی در کول ولت اس

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Ripple (XRP)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Litecoin (LTC)
 • USD Tether (USDT) -Omni
 • Binance Coin (BNB)
 • Stellar (XLM -in progress)
 • Icon (ICX)
 • Horizen (ZEN)
 • Gemini USD (GUSD)
 • USD Circle (USDC)
 • True USD (TUSD)

به علاوه هر توکن ERC20 به طور معمول و به صورت دستی پشتیبانی می شوند (مانند XYO Token)

ارزهای قابل پشتیبانی در لجر نانو ایکس

این کیف پول سخت افزاری تعداد 22 کوین را از طریق برنامه لجر لایو پشتیبانی می کند. برخی از این کوین ها عبارتند از:

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Ripple (XRP)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Litecoin (LTC)
 • USD Tether (USDT)- Omni
 • Dash (DASH)

کوین های دیگری که از طریق برنامه های جانبی دیگری به جز لجر لایو قابل پشتیبانی می باشند عبارتند از:

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Ripple (XRP)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Litecoin (LTC)
 • USD Tether (USDT)- Omni
 • Dash (DASH)

کول ولت اس کوین های رایج تری را ارائه می دهد اما دلیل خوبی نیز برای انجام این کار دارد: از آن جایی که این کیف پول مانند یک کارت هوشمند می باشد و با حافظه ی محدودی مواجه است، لذا، تیم توسعه کول ولت بیشتر بر روی ارزهای دیجیتال مورد توجه و آزمایش شده ای چون بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و بیت کوین کش متمرکز شده و از آن ها پشتیبانی می کند.

هم چنین، آن ها همیشه در تلاشند تا بر اساس نیاز و سازگاری جامعه، کوین های جدیدی را به کیف پول خود اضافه کنند. اما، تیم توسعه ی کول ولت بر ایمنی و انجام آزمایشات کافی به منظور حصول اطمینان از تداوم پایداری این کیف پول سخت افزاری تاکید می کند.

نرم افزار لجر لایو از توکن های ERC20 به طور معمول پشتیبانی نمی کند و کاربران نیازمند استفاده از نرم افزارهای جانبی دیگری چون MyEtherWallet می باشند که از لحاظ فیشینگ ممکن است خطرساز باشند.

8. طراحی

هر کدام از این کیف پول های سخت افزاری با هدف تجربه ای کاملا متفاوت طراحی شده اند. هر دو دستگاه ظاهری نمادین دارند، اما برای مهندسی فوق العاده ای که باعث شده این همه جادو در داخل کیف پول کول ولت اس جا شود، می توان گفت که طراحی فیزیکی این محصول شایسته تقدیر است. بنابراین، جای تعجب ندارد که این محصول در ماه گذشته برنده ی جایزه بهترین طراحی محصول از سوی گروه Aite Group's Innovation شد.

8.1 صفحه نمایش

صفحه نمایش لجر نانو ایکس صفحه ی ال سی دی با سایز 128 x 64 پیکسل است که نسبت به کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس ارتقا یافته است. صفحه نمایش کول ولت اس کاملا متفاوت و با استفاده از جوهر الکترونیکی سیاه و سفید دستگاه را زنده نگه می دارد. تجربه ی استقبال غیرمنتظره با نمایش "HELLO" بر روی صفحه ای که شاید برای دفعه ی اول حتی نمی دانید وجود دارد، می تواند جالب ترین مورد کول ولت اس باشد.

9. نرم افزار کول بیت ایکس (CoolBitX) در مقابل نرم افزار لجر لایو (Ledger Live)

نرم افزار های رسمی کول ولت و لجر بسیار متفاوت هستند.

نرم افزار کول بیت ایکس نرم افزار کیف پول سخت افزاری کول ولت یک نرم افزار راحت و مناسب است که برای شروع کار خود نیازی به نصب نرم افزار های جانبی ندارد. این نرم افزار قابلیت پشتیبانی از ارزهایی چون Bitcoin,  Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash, XRP, ICX, XYO, BNB و USDT را دارد و توکن های ERC20 نیز در ظرف چند ثانیه به صورت دستی تنظیم می شوند.

کیف پول لجر نانو ایکس از طریق نرم افزار لجر لایو که برای سیستم عامل های (iOS/Android/PC) در دسترس است، قابلیت نصب و پشتیبانی از ارزهای دیجیتال را به صورت منحصر به فرد فراهم می کند. کاربران می توانند به 22 کوین و تعداد 1250 توکن ERC20 به صورت مستقیم و با استفاده از نرم افزار لجرلایو دسترسی داشته باشند و برای دسترسی های بیشتر به سایر ارزها می توانند از نرم افزار های جانبی استفاده نمایند.

نرم افزار لجر لایو را می توان هم از طریق تلفن های همراه هوشمند و هم از طریق کامپیوتر استفاده کرد. ولی در لجر نانو اس فقط از طریق پلتفرم اندروید قابل استفاده است.

نتیجه گیری نهایی مقایسه کیف پول سخت افزاری کول ولت اس و لجر نانو ایکس

واضح است که کول ولت اس و لجر نانو ایکس، هر دو دارای نقاط قوت و برتری نسبت به یکدیگر هستند. در نهایت، به دلیل اینکه هر دو کیف پول سخت گیرانه ترین اقدامات امنیتی موجود را به کار می گیرند، انتخاب یکی از این دو دستگاه بستگی به اولویت یا نیاز شخصی هرکاربر دارد. اگر به دنبال کیف پولی می باشید که قابلیت پشتیبانی از اکثر ارزهای دیجیتال دارد و عمدتا استفاده شما در منزل است، کیف پول لجر نانو ایکس گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

اما اگر نیاز به کیف پولی دارید که بتوانید به راحتی در هر مکان از آن استفاده کنید و همانند کارت بانکی، بدون دغدغه و نگرانی آن را همیشه در کیف پول خود داشته باشید، کول ولت اس برای شما بهترین انتخاب است.

در این مقاله تلاش کردیم نقدی منصفانه بر دو کیف پول سخت افزاری محبوب بازار داشته باشیم. شما از کدام کیف پول سخت افزاری استفاده می کنید و چرا؟

لطفا نطرات ارزشمندتون از طریق همین مقاله با همکاران ما در بخش تحریریه فروشگاه اینترنتی فارسی مارکت به اشتراک بگذارید.

2 نظر
 • si**

  si** 1400-03-13 پاسخ

  وقت شما بخیر
  از هر دوی این کیف پول ها استفاده کردم ترجیح شخصیم استفاده از کول ولت اس هستش در واقع با هزینه ی مربوط به کیف پول لجر نانو ایکس میشه یه دونه لجر نانو اس خرید یه دونه کول ولت اس و به عنوان پشتیبان همدیگه ازشون استفاده کرد.
  پیشنهاد می کنم دوستان این مورد حتما بررسی کنند.
  • si**

   si** 1400-03-22 پاسخ

   با سپاس از وقتی که گذاشتید و نظر خودتون را اعلام کردید
   امیدواریم دوستان بتوانند از دیدگاه شما استفاده کنند
ارسال نظر
پاسخ دهید
محصولات مرتبط
CoolBitX
‎ریال35,000,000
کول ولت اس (Cool Wallet S) یک کیف پول سخت افزاری بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ساخت شرکت CoolBit X است و از بلوتوث و تکنولوژی NFC برای اتصال به تلفن هوشمند IOS یا Android شما استفاده می کند. همانطور که می دانید...
LEDGER
کیف پول لجر نانو ایکس آخرین مدل کیف پول سخت افزاری کمپانی لجر است که اوایل سال 2019 به طور رسمی معرفی شد. کیف پول لجر نانو ایکس ضامن نگهداری کلیدهای خصوصی شما به صورت امن است و دسترسی به بیت کوین و ارزهای دیجیتال تان...
LEDGER
‎ریال49,000,000
کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger) محبوب ترین و امن ترین کیف پول دیجیتالی برای ارزهای دیجیتال (بیت کوین و سایر رمز ارزها) است. از این کیف پول جهت سرمایه گذاری و یا تریدینگ (خرید و فروش ارزهای دیجیتال) استفاده می شود. این...
مقاله های مرتبط

ورود/ثبت نام

فهرست

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم