آپدیت لجر نانو اس

نوشته شده در تاریخ1399-08-18 توسط 216
دوست داشتن4

آپدیت لجر نانو اس نسخه 1.6.1 هم اکنون موجود است!

آپدیت لجر نانو اس به ورژن 1.6.1 به دلیل حجم کوچکتر سیستم عامل قسمتی از حجم کیف پول شما را آزاد می کند. این نسخه از آپدیت لجر نانو اس ویژگی های جدید به کیف پول شما اضافه می کند. به عنوان مثال نمودار BLS12-381 G1 در این آپدیت اضافه شده است.

همچنین بعد از این آپدیت، شاهد تاخیر کمتری در زمان نصب و یا حذف اپلیکیشن ها بر روی کیف پول هستیم. نکته ی بسیار مهم در مورد ورژن 1.6.1 سیستم عامل کیف پول لجر نانو اس سایز بسیار کوچک آن است به طوری که تنها 4 کیلوبایت فضای کیف پول شما را اشغال می کند.

آپدیت 1.6.1 سیستم عامل لجر نانو اس، مشخصا برای کاربرانی در دسترس است که در حال حاضر حداقل از فرم ویر (Firmware) ورژن 1.5.5 استفاده می کنند. در صورتی که از فرم ویر با ورژن پایین تر استفاده می کنید، ابتدا آن را به ورژن 1.6.0 ارتقا داده و سپس می توانید فرم ویر ورژن 1.6.1 را نصب کنید.

یکی از موارد مهم افزوده شده این است که برای آپدیت کردن فرم ویر کیف پول لجر نانو اس، دیگر نیازی به قطع و اتصال مجدد آن ندارید. در این حالت پروسه آپدیت لجر نانو اس (Ledger Nano S) به صورت یکپارچه تر جلو می رود به گونه ای که فقط باید یک بار کلیک کنید و اجازه دهید به روزرسانی ادامه یابد.

آپدیت لجر نانو اس

اگر Firmware «کیف پول لجر نانو اس» خود را به ورژن 1.6.1 آپدیت کنید، امنیت بالاتر و بهبود عملکرد را تجربه خواهید کرد.

اگر در قسمت Manager نرم افزار لجر لایو هنوز گزینه «آپدیت لجر نانو اس» را نمی بینید، بعدا دوباره تلاش کنید.

اقدامات لازم قبل از شروع آپدیت کیف پول لجر نانو اس

 • نرم افزار لجر لایو را از طریق بنر نوتیفیکیشن ها و یا مراجعه به https://shop.ledger.com/pages/ledger-live  به آخرین نسخه به روز رسانی کنید. لازم به ذکر است که آپدیت سیستم عامل  لجر نانو اس از طریق اپلیکیشن موبایل امکان پذیر نیست.
 • Firmware ورژن 1.1 و 1.2 را نمی توان از طریق نزم افزار لجر لایو آپدیت کرد. قبل از درخواست پشتیبانی در این لینک، ورژن Firmware خود را اینجا چک کنید.
 • 24 کلمه سید بازیابی تان را به عنوان احتیاط در دسترس داشته باشید.

بعد از بررسی های فوق، مراحل زیر را جهت آپدیت لجر نانو اس به ترتیب زیر انجام دهید.

نحوه آپدیت لجر نانو اس 

1-   نرم افزار لجرلایو را باز کنید و به قسمت Manager بروید.

نرم افزار لجر لایو را باز کنید

 • در منوی اصلی روی Manager کلیک کنید.

Manager راباز کنید

 • کیف پول لجر نانو اس تان را به کامپیوتر متصل کرده و قفلش را باز کنید.

لجر نانو اس را به کامپیوتر متصل کنید

 • اگر Manager روی دستگاه شما اجازه دسترسی خواست، به آن دسترسی بدهید.

دسترسی لازم به نرم افزار لجر لایو را بدهید

2-   ورژن سیستم عاملی (Firmware) که هم اکنون روی دستگاهتان نصب است را چک کنید.

 • اگر ورژن 1.5.5 یا 1.6.0 بود، به مرحله 3 بروید. اپلیکیشن به صورت اتوماتیک روی دستگاه شما نصب خواهد شد. نگران نباشد این آپدیت خللی در ارزهای دیجیتال کیف پول لجر نانو اس تان ایجاد نمی کند.
 • اگر ورژن 1.4.1 یا قدیمی تر بود، ابتدا همه اپلیکیشن ها را از روی لجر نانو اس خود پاک کنید.
  • ابتدا تمام اپلیکیشن هایی که به بیت کوین، اتریوم یا نانو وابسته اند را حذف کنید. نرم افزارهای مربوط به بیت کوین، اتریوم و نانو را در آخر حذف کنید.
  • تنها چیزی که باید در داشبورد کیف پول لجر نانو اس تان شما باقی بماند Setting است.
  • نگران نباشید حذف نرم افزارهای کیف پول لجر نانو اس در مرحله ی قبل تاثیری روی دارایی های دیجیتال شما ندارد و می توانید آن ها را بعدا دوباره نصب کنید.
 • اگر ورژن 1.4.1 بود ابتدا به ورژن 1.4.2 آپدیت کنید و بعد ورژن 1.6.0 و در آخر 1.6.1 را دانلود کنید.
 • اگر ورژن 1.4.2 یا 1.3.2 بود ابتدا به ورژن 1.6.0 آپدیت کنید و بعد می توانید آپدیت لجر نانو اس به ورژن 1.6.1 را انجام دهید.

3-   آپدیت کردن Firmware را شروع کنید.

 • روی دکمه آبی رنگ Firmware update کلیک کنید. (اگر دکمه را نمی بینید بعدا دوباره تلاش کنید چون آپدیت لجر نانو اس به صورت تدریجی در سراسر جهان فعال می شوند.)

روی updated firmware کلیک کنید

 • با دقت دستورالعمل هایی که روی پنجره ظاهر می شوند را بخوانید.
 • اگر سید بازیابی تان را نوشته اید و در دسترس شماست، در پایین روی مربع تیک بزنید و ادامه بدهید. طی فرآیند به روز رسانی نیازی به سید بازیابی نخواهید داشت اما برای احتیاط آن را در دسترس داشته باشید.
 • زمانی که از ورژن 1.5.5 یا 1.6.0 آپدیت را انجام داده اید، روی صفحه به شما نشان داده می شود که قبل از کلیک کردن روی Continue اپلیکیشن ها به صورت اتوماتیک حذف می شوند. جای هیچ نگرانی نیست چون تاثیری بر ارزهای دیجیتال شما ندارد و می توانید بعدا دوباره اپلیکیشن ها را نصب کنید.

4-   دستگاه شما update firmware، ورژن و تعیین هویت (identifier) را به ترتیب شما نشان می دهد.

 • در برنامه لجرلایو، identifier ی که با identifier لجر نانو اس شما منطبق است را تایید کنید.
 • اگر از ورژن 1.6.0 آپدیت لجر نانو اس را انجام می‌دهید، هر دو دکمه دستگاه را فشار دهید تا آپدیت آغاز شود.
 • اگر از ورژن  1.5.5 آپدیت کیف پول لجر نانو اس را انجام می‌دهید، دکمه سمت راست دستگاه را فشار دهید تا آپدیت آغاز شود.
 • پین کد خود را برای تایید وارد کنید، دستگاه شما ری استارت (Restart) می شود.

آموزش آپدیت لجر نانو اس ledger nano s

5- بسته به ورژنی که منطبق با آن آپدیت لجر نانو اس را انجام داده اید، پیغام Update یا Follow device update instructions به شما نشان داده می شود، در این زمان کابل USB را جدا کنید.

6- زمانی که کابل USB را دوباره متصل می کنید، دکمه سمت چپ دستگاه خود را فشار داده و نگه دارید. زمانی که Bootloader نمایش داده شد، دکمه را رها کنید.

دکمه سمت چپ کیف پول را فشرده و نگهدارید

7- فرآیند بروزرسانی به طور خودکار ادامه می یابد. زمانی که لجر نانو اس پیغام Bootloader ،Update و Processing را نشان می دهد، لجر لایو پیشرفت چندین لودر را نشان می دهد و زمانی که پیغام Firmware updated را نشان دهد یعنی آپدیت لجر نانو اس شما با موفقیت انجام شده است.

آپدیت موفق کیف پول لجر نانو اس

اقدامات لازم بعد از آپدیت لجر نانو اس

 • زمانی که شما لجر نانو اس را با موفقیت بروز رسانی کردید، می توانید اپلیکیشن ها را مجدد روی آن نصب کنید در این زمان متوجه خواهید شد که ظرفیت کیف پول لجر نانو اس تان برای نصب اپلیکیشن ها افزایش یافته است.
 • اگر شما پیغام Welcome to Ledger Nano S را مشاهده کردید، دستگاه شما ریست شده است. نگران نباشید تا زمانی که 24 کلمه سید بازیابی را دارید، ارز دیجیتال شما محفوظ است. در این هنگام با انتخاب گزینه بازیابی از روی کلمه عبور، کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس خود را مجددا بازیابی کنید.
 • از حالا با دکمه چپ یا راست می توانید گزینه های منو را انتخاب کنید و با فشردن هم زمان دو دکمه گزینه مورد نظر را تایید کنید.

اگر سئوالی در مورد آپدیت لجر نانو اس دارید از بخش ارسال نظر زیر همین پست با همکاران ما در بخش پشتیبانی فروشگاه اینترنتی فارسی مارکت مطرح نمایید. همکاران ما در اسرع وقت به سئوالات شما پاسخ خواهند داد.

 

3 نظر
 • مه******

  مه****** 1399-08-27 پاسخ

  سلام
  مرسی از توضیحات خوب و کاملتون. بسیار مفید واقع شد.
 • مه********** ********می

  مه********** ********می 1399-08-27 پاسخ

  من به دلیل استفاده از قابلیت اکسچنج لجر خواستم کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس را آپدیت کنم. ممنون از توضیحات خوب و گام به گام.
  درواقع زمانی که ارزهای دیجیتال جدیدی هم به لیست پشتیبانی لجر اضافه می شه با آپدیت کردنش می شه نرم افزارش را دستگاه لجر نصب کرد.
  ممنون از تیم فارسی مارکت برای آموزش روان به روز رسانی فرم ویر لجر نانو اس
 • M ****ni

  M ****ni 1399-08-20 پاسخ

  وقت شما بخیر شخصا برای امنیت بیشتر برای نگه داری از ارزهای دیجیتالم از کیف پول سخت افزاری استفاده میکنم اخیرا متوجه شدم که کیف پول لجر قابلیت سواپ ارزهای دیجیتال هم اضافه کرده که من خیلی خوشحال شدم برای اینکه بتونم از گزینه سواپ لجر Swap Ledger لجر نانو اس استفاده کنم با گزینه update firmware در لجر لایو برخورد کردم که با مطالعه این این مقاله که کاملا آپدیت لجر نانو اس را توضیح داده بود استفاده کردم و سپاس از شما برای این مقاله کاربردی.
ارسال نظر
پاسخ دهید
محصولات مرتبط
LEDGER
‎ریال19,800,000
کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger) محبوب ترین و امن ترین کیف پول دیجیتالی برای ارزهای دیجیتال (بیت کوین و سایر رمز ارزها) است. از این کیف پول جهت سرمایه گذاری و یا تریدینگ (خرید و فروش ارزهای دیجیتال) استفاده می شود. این...
خرید لجر نانو اس پک سه تایی با بهترین قیمت فروش خرید لجر نانو اس پک سه تایی با بهترین قیمت فروش
پیشنهاد ویژه محدود
LEDGER
‎ریال49,990,000 ‎ریال52,500,000
Reduced price-‎ریال2,510,000
فروش پک ۳ تایی کیف پول لجر نانو اس (Ledger Nano S) با بهترین قیمت خرید لجر نانو اس در ایران با ۲۰٪ تخفیف. طرح فروش پک سه تایی کیف پول سخت افزاری برای ایجاد کسب و کار برای افراد مختلف طرح ریزی شده...
نوشته‌های مرتبط

آپدیت کیف پول لجر نانو ایکس

توسطفارسی مارکت 21 1399-08-29

از کجا کیف پول سخت افزاری بخریم

توسطمهدی محسنی 643 1399-02-21

کیف پول سخت افزاری بیت کوین چیست

توسطمهدی محسنی 419 1398-09-16

ورود/ثبت نام

فهرست

ورود به سیستم

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم