معرفی بهترین هدفون برای موسیقی

نوشته شده در تاریخ1399-06-18 توسط 2365
دوست داشتن5

انتخاب بهترین هدفون مناسب موسیقی به عنوان یکی از ابزارهای اصلی کار برای مانیتورینگ موسیقی، میکس و مستر، دی جی ها و استودیوها یکی از مهم ترین چالش های پیش روست. تولید برنامه های حرفه ای بدون داشتن یک هدفون مناسب موسیقی عملا غیرممکن به نظر می رسد. در این مقاله با تحقیق و کنکاش فراوان پارامترهای بسیار مهم برای شناسایی یک هدفون حرفه ای برای مانیتورینگ و پخش موسیقی مطرح شده و در ادامه چند هدفون مخصوص موسیقی و دی جی معرفی شده اند.

معرفی بهترین هدفون برای دی جی و موسیقی

بی شک چیزی که می تواند یک مهمانی خسته کننده و کسل کننده را به یک مهمانی پر شور و هیجان تبدیل کند، وجود یک دی جی به همراه پخش آهنگ های سرزنده و شاد می باشد. قطعا بدون وجود یک دی جی، آن مهمانی کامل نخواهد بود.

با این وجود، تجربه ی بی نظیر از یک مهمانی هیجان انگیز تنها با وجود دی جی کامل نمی شود، بلکه برای اینکه همه چیز عالی و بی نقص به نظر برسد، ابزار و تجهیزات خاصی نیز باید در اختیار دی جی قرار گیرد. این لوازم و تجهیزات عبارتند از: میکسر، یک لپ تاپ با آهنگ های عالی، ترن تیبل (turntable) یا همان صفحه چرخان و از همه مهم تر هدفون مناسب موسیقی.

در واقع، هدفون بیسیم یکی از مناسب ترین ابزارهای مورد استفاده ی دی جی ها برای گرم کردن مهمانی ها می باشد. اما، این چالش یافتن بهترین هدفون مناسب موسیقی برای دی جی ها می باشد.

در این مقاله به معرفی و تحلیل سه هدفون بیسیم برتر موجود در بازار می پردازیم و آن ها را از طریق راهنمای خرید هر کدام تجزیه و تحلیل می نماییم.

چه کسانی می توانند از این هدفون ها استفاده کنند؟

باید گفت که برای خرید این نوع از هدفون ها لزوما نیازی نیست که شما حتما دی جی باشید. اگر کیفیت صدای هدفون های معمولی شما را راضی نگه نداشته و انتظار شما از کیفیت و وضوح صدای بیشتر و بهتری از هدفون می باشد؛ این نوع هدفون ها می توانند گزینه مناسبی برای شما نیز باشند. این بدان معناست که، آهنگ سازها، میکسرها  و حتی مصرف کنندگان عادی نیز می توانند از این هدفون ها به راحتی استفاده نمایند.

هدف اصلی اکثر هدفون هایی که در این مقاله از آن ها صحبت به میان است، مصارف حرفه ای می باشد. در نتیجه، آن ها معمولا هزینه های بیشتری را نسبت به سایر مدل های معمولی دارند و این بدان معناست که  شما برای هدفون های زیر باید کمی بیشتر از سایر هدفون ها هزینه پرداخت کنید.

دوست داران صدای باس نیز به دلیل خروجی قابل توجه صدای باس در این نوع هدفون ها، تمایل بیشتر به خرید این نوع هدفون ها از خود نشان می دهند.

بهترین هدفون های دی جی در سال 2020

چه نکاتی را برای خرید هدفون مانیتورینگ در سال 2020 باید در نظر گرفت؟

پیش از خرید بهترین هدفون برای دی جی ، چندین عامل وجود دارند که باید به آن ها توجه داشت.

قطر درایور (میلی متر) هدفون دی جی

زمانی که صحبت از «بهترین هدفون برای دی جی» می شود، منطقی است به سراغ هدفون هایی با درایورهای بزرگ برویم. در واقع می توان گفت که در این مورد، هرچه درایور بزرگتر، کارآیی هدفون دی جی بیشتر و بهتر می باشد. درایورهای بزرگتر، توان خروجی باس عمیق تری در هدفون دی جی ایجاد می کنند. لذا، باید گفت که در مشخصات فنی هدفون ها همیشه باید به دنبال هدفونی با حداقل قطر درایور 40 میلی متری باشید.

قطر درایور هدفون مناسب دی جی و پخش موسیقی چقدر است

حساسیت صدای هدفون دی جی و استودیو

هدفون هایی با حساسیت بالاتر، خروجی صدای بیشتری از خود نشان می دهند. البته باید در این مورد احتیاط لازم را رعایت کرد چراکه هدفون هایی با حجم صدای خروجی بالا به راحتی می توانند به شنوایی شما آسیب وارد کنند.

حساسیت صدای هدفون مناسب دی جی

حداکثر ورودی

حداکثر میزان ورودی هدفون مناسب دی جی، بر کیفیت صدا تاثیر می گذارد. بنابراین، هرچه میزان ورودی در واحد میلی وات بیشتر باشد، با افزایش صدا، تحریف صدا کاهش می یابد.

میزان ورودی با توان 3000 میلی وات برای یک هدفون مناسب دی جی را می توان یک ورودی ایده آل دانست. چراکه، بدون توجه به میزان بلندی صدا، در این میزان از ورودی کمترین تحریف صدا در هدفون بیسیم ایجاد می شود.

بیشتر هدفون هایی که توان ورودی بالاتری دارند، قیمتی کمی بیشتر از هدفون های معمولی دارند.

طراحی پشت باز (Open-back) در مقابل  پشت بسته (Closed-back)

معمولا، هدفون های عادی دارای طراحی های نیمه باز یا باز می باشند؛ همین امر سبب می شود که از ورود صدای های بیرونی و اطراف به خوبی جلوگیری نشود. با این حال، دی جی ها از هدفون هایی استفاده می کنند که در طراحی آن ها، هدفون از نوع پشت بسته (closed-back) می باشد. با توجه به طراحی ویژه این گونه از هدفون ها، صداهای بیرون راهی برای نفوذ به هدفون بیسیم نخواهند داشت که به این ویژگی لغو صدای بیرون یا (noise isolation/cancellation) می گویند. این ویژگی می تواند یک گزینه برای هدفون مناسب دی جی باشد که در مکان های بسیار شلوغ و پرسروصدا، به راحتی به کار خود ادامه دهند. همچنین در استفاده از این هدفون ها، شما می توانید از باس بهتر صدا نیز لذت ببرید.

محدوده فرکانسی هدفون مناسب دی جی و استودیو

در هنگام انتخاب بهترین هدفون برای دی جی ها، به سراغ گزینه هایی باید رفت که محدوده فرکانسی آنها بین 20 هرتز تا 20 کیلوهرتز باشند. هر محصولی خارج از این محدوده ممکن است خروجی صدای با کیفیتی را از خود ارائه ندهند.

محدوده فرکانسی هدفون مناسب دی جی چقدر است؟

راحتی و استحکام هدفون مناسب دی جی و استودیو

اگر به دنبال استفاده ی طولانی مدت از هدفون مخصوص دی جی می باشید که در حین کار نیز بتوانید به راحتی از آن استفاده نمایید باید در حین خرید به دو گزینه راحتی و استحکام هدفون نیز توجه داشته باشید.

در این جا چندین عامل در نظر گرفته شده که در هنگام راحتی و استحکام هدفون دی جی می بایستی به آن توجه داشته باشید.

 • وزن هدفون مناسب دی جی و قابل حمل بودن آن

اگر شما طرفدار موسیقی می باشد، می توانید از هدفون های بزرگ و دست و پا گیر استفاده کنید تا زمانی که به کیفیت صدای مد نظر خود دست پیدا کنید. در مقابل، دی جی ها به دنبال گزینه های سبک تری از هدفون های مناسب موسیقی می باشند تا خستگی در هنگام کار طولانی مدت، کمتر به سراغ آن ها بیاید. بنابر این به دنبال هدفون هایی از جنس تیتانیوم، آلومینیوم و منیزیم باشید.

در ضمن، سعی کنید به دنبال هدفون هایی باشید که به اندازه کافی جمع و جور باشند تا بتوانید آن ها را در کیف مخصوص دی جی خود جا دهید.

وزن هدفون مناسب دی جی و قابل حمل بودن آن

 • کابل و پدهای گوشی قابل تعویض

اکثر هدفون های با کیفیت، با پد و بالشتک های گوشی اضافه ای که دربسته بندی محصول قرار دارند به فروش می رسند، اما، برخی از طراحان هدفون مناسب موسیقی به منظور افزایش طول عمر هدفون بیسیم، به طور جداگانه این قطعات را به فروش می رسانند.

همچنین به دنبال هدفونی باشید که دارای کابل / جک اضافی باشند، چرا که این قطعات معمولا اولین اجزایی از هدفون بیسیم می باشند که از بین می روند.

 • جک و کابل

بیشتر هدفون های مخصوص دی جی به واسطه ی جک 1.4 به صورت مستقیم به میکسر و کنترل کننده صدا متصل می شوند. اگر چه شما هنوز هم می توانید مبدل های 1.8 به 1.4 خریداری نمایید اما بنظر می آید که این یک هزینه اضافی می باشد. آنچه که برای هدفون مناسب دی جی مهم می باشد، جک های 1.4 است.

به نظر می رسد که، استفاده از کابل های سیم تلفنی سیم پیچ شده انتخاب بهتری نسبت به کابل های صاف و معمولی می باشند، چراکه آن ها در معرض آسیب کمتری هستند.

 • طراحی هدبند و پدهای گوشی در هدفون مخصوص دی جی

به عنوان یک دی جی، با توجه به شرایط کاری و مکانی مورد نظر شما و استفاده ی طولانی مدت از هدفون، منطقی ترین انتخاب برای شما استفاده از هدفونی با گوشی های نرم و کارآمد می باشد تا در استفاده های طولانی مدت برای شما، گزینه ای راحت و قابل استفاده باشد.

تنظیم هدبند هدفون مخصوص دی جی باید به گونه ای راحت و آسان باشد تا در مواقعی که تکان های سر زیاد است بر روی سر ثابت نگه داشته شود. بدین ترتیب، با توجه به فشارهای وارد شده، پدهای گوشی در جای خود محکم واقع شده و بدون هیچ گونه دردسری شما می توانید به کار خود ادامه دهید. همچنین شما باید بتوانید به راحتی هدفون را به دور گردن خود آویزان کنید، بدون اینکه باعث ساییدگی پوست شما شود یا حتی شما را کلافه کند.

انتخاب ما از میان هدفون های موجود مناسب موسیقی در سال 2020 کدام است؟

اگر شما می خواهید بدون پرداختن هزینه های گزاف، هدفونی مناسب موسیقی خریداری کنید که کیفیت صدای خروجی مطلوبی را دارا باشد، شما می بایستی هدفون Behringer مدل HPX6000 را در نظر بگیرید. اگر چه شما ممکن است قربانی استحکام ضعیف این محصول شوید که در واقع علت قیمت پایین این محصول نیز به همین دلیل است.

این هدفون بیسیم دارای بالشتک های مناسب است که با توجه به ویژگی لغو صداهای بیرون، حتی اگر هدفون نزدیک به میز دی جی نباشد، صداهای محیط هیچ گونه مزاحمتی برای شما ایجاد نخواهد کرد.

این هدفون مناسب دی جی به لطف درایورهای 50 میلیمتری در حال چرخش، دارای صدای باس قابل توجهی می باشد که در مکان های پر صدا مثل  مهمانی ها یا کلوب ها از ویژگی های بسیارخوبی برخوردار است. این هدفون بیسیم همچنین از کابل قابل انتقال بهره می برد که در صورت وجود پارگی و آسیب قابل تعویض می باشد.

بنابراین جنبه های مثبت هدفون مناسب موزیک Behringer شامل موارد زیر می باشد:

 • کابل قابل انتقال
 • درایور های بزرگ
 • پد و بالشتک های گوشی مناسب
 • قیمت مناسب و مقرون به صرفه

جنبه های منفی هدفون دی جی Behringer:

استحکام نه چندان زیاد محصول

 یکی از ویژگی های برجسته زیبایی شناختی در هدفون V-Moda Crossfade مدل M-100، طراحی شش ضلعی گوشی های هدفون می باشد که ظاهری منحصربفرد نسبت به سایر هدفون های مخصوص دی جی موجود در این لیست به شما ارائه می دهد. این هدفون بیسیم در میان بسیاری از هنرمندان برتر EDM و همچنین بسیاری از دی جی ها شهرت فراوانی را کسب کرده است.

این هدفون دارای ویژگی های متمایزی می باشد که به دی جی این امکان را می دهد که چاپ سه بعدی از نام یا آرم خود را در سپرهای گوشی هدفون انجام دهد، همین امر می تواند به تقویت برندینگ کمک شایانی کند.

همچنین استفاده راحت از این هدفون مناسب موسیقی باعث شده تا کیفیت صدایی که به شما ارائه می دهد، مطلوب و عالی باشد. استحکام این محصول نیز چیزی فراتر از حد تصور می باشد، چراکه طراحان سازنده این هدفون، استحکام این محصول را فراتر از استاندارد های نظامی مورد آزمایش قرار دادند.

جنبه های مثبت هدفون مخصوص دی جی V-Moda Crossfade:

 • برند شناخته شده و مورد استفاده اکثر دی جی های دنیا
 • کیفیت صدای ممتاز
 • بسیار مستحکم

جنبه های منفی این هدفون بی سیم:

این هدفون مناسب دی جی ها ممکن است گزینه مناسبی برای افراد دارای گوش بزرگ نباشد.

شما نه تنها از استحکام هدفون Audio-Technica ATH مدل M50x لذت خواهید برد بلکه قدردان راحتی بیش از اندازه این هدفون مخصوص دی جی نیز خواهید شد. طراحان این هدفون، بدنه ای از جنس پلاستیک محکم برای ساخت این هدفون استفاده کرده اند که باعث استحکام بالا و وزن کم این هدفون شده است. بنابراین، شما می توانید این هدفون را بر روی سر و گردن خود برای مدت طولانی استفاده کنید بدون اینکه ذره ای احساس درد برای شما ایجاد گردد.

اما این تمام ماجرا نیست!

لولاهای تاشو و گوشی های چرخان قابلیت حمل بیشتری را به این هدفون بیسیم ارائه می دهند. همچنین شما می توانید از ویژگی لغو صدای بیرون noise cancellation موجود در این هدفون مناسب موسیقی نیز لذت ببرید.

این مدل دارای یک کیف محافظ قابل حمل می باشد که برای نگه داری از هدفون در زمان هایی که از آن استفاده نمی شود، طراحی شده است. جنس این کیف محافظ از یک پوسته سخت و مستحکم می باشد که خیال  شما را در مورد حفاظت از هدفون آسوده می کند. علاوه  بر این، دو کابل قابل اتصال که یکی از نوع 1.2 میلی متری سیم پیچی شده و دیگری نیز کابل ساده 1.2 میلی متری می باشد، برای این محصول در نظر گرفته شده است.

جنبه های مثبت این محصول:

 • محافظ هدفون از جنس بسیار مستحکم
 • وجود دو نوع کابل به قطر 1.2 میلی متر از هر دو نوع سیم پیچی شده و ساده
 • جنس بدنه از نوع پلاستیک محکم
 • وزن سبک

جنبه های منفی این محصول:

 • این محصول به عنوان یک کابل قفل شونده شناخته شده است.

و آخرین هدفونی که در رده بهترین هدفون های مخصوص دی جی سال 2020 قرار دارد هدفون ONEODIO A70 WIRELESS & DJ HEADPHONES از سری Fusion می باشد.

شرکت OneOdio محصولی را تحت عنوان A70 wireless & DJ روانه بازار کرده است که از طریق فناوری بلوتوث و کابل مخصوصی که برای این محصول طراحی شده است، قابلیت اتصال دو هدفون به یکدیگر و پخش هم زمان موسیقی را برای کاربران فراهم می کند. هم چنین این محصول از طریق اتصال بلوتوث به گوشی قابلیت پخش موسیقی با صدایی بی نظیر را برای شما به ارمغان می آورد. از دیگر ویژگی های این محصول می توان به انعطاف پذیری گوشی، قابلیت چرخش 90 درجه ای گوشی های هدفون و چرم با کیفیت استفاده شده اشاره کرد. این محصول دارای دو کابل می باشد؛ یکی از آن ها دارای جک 3.5 میلی متری و دیگری دارای جک 6.35 میلی متری می باشد، یکی از کابل ها جهت اتصال به گوشی و دیگری جهت اتصال به منبع صوتی دیگری مانند گیتارهای برقی، میکسر و غیره می باشد. این هدفون دارای یک کابل شارژ USB نیز می باشد. در طراحی این هدفون مخصوص موسیقی از بهترین مواد اولیه و با استحکام بالا استفاده شده که از جهت قرارگیری روی سر، به همراه پد گوشی و بالشتک های نرم و باکیفیت برای استفاده های طولانی مدت نیز مناسب می باشد.

ساختار طراحی شده در این هدفون بی سیم به گونه ای است که می توان بیش از هر هدفون دیگری آن را به استفاده برای دی جی ها نسبت داد. چه از لحاظ کابل ها و چه از لحاظ راحتی و قرارگرفتن بر روی سر و کیفیت صدای بی نظیر.

 جنبه های مثبت این محصول:

 • وجود سیم هدفون مخصوص دی جی با جک 6.35 میلی متری
 • قابلیت به اشتراک گذاری هم زمان موسیقی از از طریق اتصال به بلوتوث و کابل جک دار 6.35 میلی متری
 • استفاده از سیستم قفل جک باعث می شود در حرکت های شدید نیز کابل به صورت ثابت در جای خود بماند
 • کیفیت صدایی صاف و شفاف
 • شارژدهی بالای محصول
 • راحتی، استحکام و قابلیت چرخش 90 درجه ای گوشی های هدفون
 • قیمت مناسب هدفون Fusion A70 در مقایسه با سایر رقبا

جنبه های منفی این محصول:

با توجه به موارد ذکر شده می توان گفت که این محصول هرآن چه که باید از یک هدفون مخصوص دی جی انتظار داشت را در خود جای داده است.  از این بابت نمی توان نقطه ضعف خاصی برای این هدفون در نظر گرفت.

چگونه از آسیب به اعصاب شنوایی خود به عنوان یک دی جی محافظت کنیم؟

 • همیشه قبل از پخش آهنگ جدید، کمی صدای موسیقی را کم کنید.
 • پس از برگزاری هر برنامه و اجرا از مکمل های منیزیم استفاده نمایید.
 • از هدفون هایی با ویژگی لغو صدای اطراف استفاده کنید.
 • فقط از گوشی های بزرگ استفاده نمایید چرا که این گوشی ها باعث کاهش حجم صدای آهنگ می شوند.

سخن نهایی

انتخاب بهترین هدفون برای دی جی، مانیتورینگ، استودیو، میکس و مستر و... تا حد زیادی به بودجه شما بستگی دارد. و اطلاعات جمع آوری شده در این مقاله تنها با هدف بررسی کلی و ارائه یک راهنمای خرید جامع به ما نشان می دهد که چرا در میان بازار شلوغ هدفون ها، این سه محصول انتخاب برتر ما می باشند. اکنون تصمیم با شماست که از بین این سه هدفون معرفی شده کدام یک را ترجیح خواهید داد؟

آیا نمونه های دیگری از هدفون مناسب دی جی ها به صورت بی سیم و با سیم نیز وجود دارند که شما بخواهید از آن ها در این مقاله دیدن کنید؟ کدام محصول از همه بیشتر شما را بهت زده کرد؟ منتظر نظرات و پیشنهادات شما در زیر این مقاله می باشیم.

 

ارسال نظر
پاسخ دهید
محصولات مرتبط
OneOdio
‎ریال46,000,000
هدفون بیسیم Fusion A70 Red یک هدفون دی جی حرفه ای بسیار باکیفیت است. این هدفون برای همه ی کاربردها از قبیل کاربردهای خانگی و حرفه ای، دی جی و آهنگ سازی و هنگام ورزش طراحی شده است. این هدفون یکی از...
OneOdio
‎ریال45,500,000
هدفون بیسیم  وان ادیو فیوژن OneOdio Fusion A70 Black یک هدفون مانیتورینگ یا استودیویی فوق العاده با کیفیت است که برای علاقمندان حرفه ای موسیقی، تولیدکنندگان برنامه های صوتی و تصویری و دی جی ها یکی از بهترین...
مقاله های مرتبط

راهنمای خرید هدفون بیسیم

توسطمهدی محسنی 2435 1399-11-18
ادامه مطلب

هدفون مانیتورینگ چیست

توسطمهدی محسنی 1 4281 1399-08-06
ادامه مطلب

تاریخچه هدفون

توسطمسعود علیرضایی 2 14590 1399-05-10
ادامه مطلب

ورود/ثبت نام

فهرست

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم